Noc sokoloven
v Sokole Nehvizdy

19. 07. 2021

Dne 25.06.2021 se uskutečnil již 7. ročník Noci sokoloven. Při této akci sokolové veřejnosti představují nejen historii svých jednot, ale aktivity spojené s tělovýchovou v jednotě a možností, jak se můžou případní zájemci zapojit do konkrétního dění v jednotě. T. J. Sokol Nehvizdy se do celorepublikové akce zapojuje již několikátým rokem - a ne jinak tomu bylo i v letošním roce. Ovšem díky pandemii koronaviru se akce konala pouze pro členy T. J. Sokol - oddíl cvičení dětí.

S dětmi jsme se sešli v odpoledních hodinách na multifunkčním hřišti u Sokolovny, kde byly nachystané různé sportovní hry s míčky, kolíčky, nebo padákem. Nezapomnělo se také na soutěže družstev, kdy byla podporována kooperace dětí a fair play. Po sportovním vypětí jsme doplnili síly opečenými špekáčky. Po setmění jsme se vydali na noční stezku odvahy, která vedla okolo sokolovny a parčíkem u mateřské školy. Děti při ní samy musely plnit úkoly. Pochvala patří všem, že jí zdárně zvládly. Závěr dne byl odměněn pyžamovou diskotékou a čtením sokolských pohádek před spaním. Ráno děti čekala chutná snídaně, rozcvička a lidské pyramidy, které byly tématem letošní Noci sokoloven. V dopoledních hodinách si nadšené malé účastníky převzali domů rodiče. I přes úskalí v omezeném počtu účastníků, která letošní ročník doprovázela, musím konstatovat, že se akce vydařila nad očekávání. Všichni jsme si to moc užili a v příštím roce zase na viděnou. Snad už tentokrát i s podporou veřejnosti. Na závěr bych ráda touto cestou poděkovala za pomoc Haně Adamusové, Jitce Černé a Renátě Vykysalové.

Sokol Nehvizdy3

Následovalo rozloučení s dětmi z oddílu cvičení dětí na multifunkčním hřišti u sokolovny. Nejprve jsme si zacvičili a zahráli různé netradiční sportovní hry a soutěže. Konec hodiny byl korunován ve formě plakátů, medailí a dárečků pro děti za výkony, které po dobu, kdy bylo možné cvičit, předváděly. Nakonec jsme s rodiči uspořádali dětem i malé posezení. A teď hurá na prázdniny… Přeji všem pohodové a bezúrazové léto a na všechny se budu moc těšit opět v září.

Sokol Nehvizdy1

Text: Renata Jarošová